Renkli Rotalardan ilham aldık.

Güneşin izinde Avrupa’dan Asya’ya Asya’dan Amerika’ya dünyanın  dört bir yanına rengarenk yolculuklar yaptık. Her gün doğuşu ile dünyanın bir başka köşesinde tarih, sanat, doğanın sesi ve  tüm doğal güzellikleri ile buluştuk. İşte bu renkli rotalardan ilhamla SOLEDA’yı yarattık. Tüm bebekler bu rengarenk dünyayı Soleda ile özgürce keşfetsin istedik.

 

tas_b-1-90x90

Sürdürülebilir Tasarım

Bebeklerimizin yüzleri erişkin bireylere göre biçim olarak çok farklılık gösterir. Yüzleri bir yetişkine göre daha düz, yanakları çıkıntılı ve burun kemikleri daha az belirgindir.

SOLEDA bebek gözlüklerimiz tam da bu doğrultuda bebeğinizin şakaklarına, burnuna ve kulaklarına baskı yaratmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Pebax elastomerlerden üretilen Soleda güneş gözlükleri çok hafif, yüksek dayanıklı ve yumuşak esnek bir dokuya sahiptir. Kırılmaz çerçeve, sapları ve camları sayesinde bebeğiniz güvenle kullanabilir.

Bebeklerimize daha güzel daha temiz bir dünya bırakabilmek için ise ürünümüz geri dönüştürülebilen kaynaklardan, hipoalerjenik olarak ve BPA-PVC kullanılmadan üretilmiştir.

uv1-90x90

Güneş Koruma

Hayata yeni gözlerini açan bebeklerimiz yavaş yavaş büyüyüp dünyayı tanımaya çalışırken onların hassas gözlerini güneşten korumak bizim için çok önemli. Bebeklerimiz yeni doğduklarında mercekleri çok geçirgendir, yetişkin hale gelene kadar da gözleri UVA ve UVB ışınlarını filtreleyemez. Tam da bu sebeple bebeklerimizin hassas gözlerini korumak için güneş filtresi mutlaka gereklidir.

Amerika Optometrist derneği (AOA) bebeklerimiz için %99-100 UVA ve UVB ışınlarını ve %75-90 görünür ışıkları bloke eden güneş gözlüğü önermektedir. Tüm SOLEDA güneş gözlükleri güneşin zararlı %100 UVA/UVB ışınlarından koruyan, 3. Kategoride (CAT 3) polarize lenslere sahiptir. Gözlük camlarımız, daha iyi açık net bir görüntü, hafiflik ve darbe emici özellik sağlayan Tri Acetate Cellulose (TAC) malzemeden üretilmiştir.