SIKÇA SORULAN SORULAR

Kaç yaşından itibaren çocuklarımız güneş gözlüğü kullanabilir?

Bebeklerinizle dışarı çıkıp, onların hassas gözleri güneşe maruz kaldığı andan itibaren kullanabilirsiniz.

Güneş gözlüğü çocukların gözlerine zarar vermez mi?

Aksine, bebeklerinizin / çocuklarınızın hassas gözlerini güneşten korumak için güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanılması sağlık açısından oldukça yararlıdır.

Amerika Optometrist Derneği (AOA) bebeklerimiz için %99-100 UVA ve UVB ışınlarını ve %75-90 görünür ışıkları bloke eden güneş gözlüğü önermektedir. Tüm SOLEDA güneş gözlükleri güneşin zararlı %100 UVA/UVB ışınlarından koruyan, 3. Kategoride (CAT 3) polarize lenslere sahiptir. Gözlük camlarımız, daha iyi açık net bir görüntü, hafiflik ve darbe emici özellik sağlayan Tri Acetate Cellulose (TAC) malzemeden üretilmiştir.

Çocuğum gözlüğü takmaz diye endişe ediyorum, bu yüzden güneş gözlüğü satın alamıyorum.

Çocuğunuza güneş gözlüğünü güneş varken taktığınızda gözleri rahat edecek ve gözlüğü kullanmayı sevecektir. Tavsiyemiz güneş varken ve onu rahatsız ediyorken kullanmanızdır.

Çocukların / bebeklerin gözleri yetişkinlerden daha mı hassastır?

Evet, özellikle bebeklerin gözleri oldukça hassastır. Tam da bu yüzden olabilecek en yüksek kalitede camları olan SOLEDA’yı kurduk.

Güneş gözlüğüne niçin ihtiyacım var?

Bebeklerin ve çocukların gözleri yetişkin bireylere göre daha hassastır. Bu yüzden bebeklerinizin ve çocuklarınızın direkt güneş ışığına uzun süre maruz kalmaları onların gözlerine zarar verebilir. Bu yüzden güneş altında güneş gözlüğü kullanmak onların hem psikolojik hemde fiziksel göz sağlıkları için oldukça yararlıdır.

Hangi boyutta gözlük alacağıma nasıl karar vereceğim?

Buraya tıklayarak boyut belirleme kılavuzuna ulaşabilir ve hangi boyut gözlüğü almanız konusunda karar verebilirsiniz.

Çocuğum gözlüğü çekiştirip kırarsa ne yapacağım, teknik servis hizmetiniz var mıdır?

SOLEDA güneş gözlükleri fizik kuralları ve üretim teknikleri el verdiği müddetçe esnek / sağlam yapıda tasarlanmış ve üretilmektedir. Ancak aşırı zorlanmalar halinde bir problem yaşarsanız teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır. Bize servis@soledababy.com mail adresine yaşadığınız problemi yazdığınız zaman sizlere memnuniyetle destek veriyor olacağız.

Soleda güneş gözlüklerinin camları UV korumalı ve polarize midir?

Evet, tüm SOLEDA modellerinin camları 100% UV korumalı ve polarizedir.

Siparişimi kaç gün sonra teslim edilir?

Siparişlerinizle genellikle 1-2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Sipariş adresi uzaklığınıza göre 1-3 iş günü içerisinde de teslimat sağlanmaktadır.

Ofisinize gelip, modelleri görüp, deneyip satın alabiliyor muyuz?

Memnuniyetle, ofis adresimizi ( https://maps.app.goo.gl/mWWzAUcY9UT5dKCq8 ) ziyaret edip, dilediğiniz modellere bakıp, satın alabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU